درباره ما

هنر و هنرمند از ابتدای پیدایش و فعالیّت انسان بر روی کره زمین همواره کوشیده است تا جهانی نو ، زیبا و بهتر را پدید آورد. از آن جایی که همواره خلقت، هستی و زندگی در جریان بوده و از حرکت باز نمی ایستد ،شاهدِ زایش افکار، عقاید و سلیقه در هر دوره از زندگی توسطِ انسان ها بوده ایم .

هنر و هنرمند بسیاری از اتّفاقات در دنیا چه خوب و چه بد را شاهد و ناظر بوده و همیشه به مسائل پیرامون خود واکنش نشان داده است. هم بر جهان تأثیر گذاشته و هم از اتّفاقات در دنیا تاثیر گرفته .همراه با خنده های مردم شاد شده و با رنج مردم گریسته است.
لورکا به درستی می گوید “هنر باید با مردم بخندد و گریه کند ”

تمام هدف هنر و هنرمند این است که بیافریند و زیبا بیافریند چه این که خالق هستی که در رأس هنرمندان است جهان را زیبا آفریده و همیشه زیبایی را دوست می دارد :
اللّه جمیل و یحبُّ الجمال

بشرِ امروز ، بیش از هر زمان دیگری در بحبوحه ی بحران اقتصادی ، اخبار ناگوار جنگ و فشارهای روانی اجتماعی، به هنر و زیبایی نیاز دارد تا تحمّلِ واقعیّاتِ تلخ زندگی برایش ممکن گردد .
نیچه اشاره خوبی در این باره کرده :
“ما به هنر نیاز داریم تا حقیقت هلاکمان نکند”

از دیرباز تا به امروز ، پیدایش آثار هنری متعدد، جهان را تحت تاثیر قرار داده است. از خلق آثار معماریِ باشکوه در دوره های مختلف تا پدیدآمدن آثاری فاخر در زمینه هایی مانند : ادبیات،مجسمه سازی ،نقاشی، سینما ، موسیقی و … که هر کدام به سهم خود باعث رشد و پیشرفت ، تبادل فرهنگی و انتقال زیبایی به یکدیگر و نسل های بعد از خود شده‌اند .هنرهایی که با قدمتی بسیار زیاد و با ارزش از دل تاریخ بر آمده و هم چنان نیز حرف برای گفتن دارند و مخاطب را مجذوب خود می کنند .

مجموعه ی ” هیوا ” تصمیم دارد با استفاده از تمام امکانات موجود خود ،گامی در جهت معرّفی بیش از پیش هنرمندان و استادان طراز اوّل دنیا بردارد. این سایت پلِ ارتباطی میان هنرمندانِ دنیا با علاقمندان خواهد بود و قصد دارد هرچه بهتر و بیشتر هنرهای گوناگون و آثار صنایع دستی ارزشمند جوامع مختلف را به همگان معرَفی کند .
باشد که در این راه سخت و دشوار و البته با ارزش ، خداوند متعال یاری مان دهد تا در انجام این مهم ،اعتماد جامعه هنری و عموم دوستداران فرهنگ و هنر را به دست آوریم .

گروه ” هیوا ” در سال ۱۳۹۸ با همکاری جمعی از علاقمندان به فرهنگ و هنر و متخصصین امور تبلیغات و بازاریابی و اینترنت فعالیّت خود را آغاز کرد. در ابتدای کار جلساتی تشکیل و اهداف بررسی و مشخص شد .وظایف و مسئولیّت‌های اشخاص تعیین گردید .سختی ها و موانع کار ،هم چنین تخمین هزینه ها انجام شد.

یکی از مهم ترین و حساس ترین قسمت پروژه چگونگی دعوت و جذب هنرمندان مورد نظر بود .از آن جایی که در دهه های گذشته به واسطه ی رشد جمعیّت در سراسر دنیا ، فراگیر شدن استفاده از شبکه های مجازی ، در دسترس قرار گرفتن آثار هنری که قبل از این در موزه‌ها و یا در اختیار کلکسیونرها بود ، سرعت انتقال اطلاعات نسبت به دوره های گذشته که باعث آموزشِ سریع تر است ، نشان داد که جمعیّت هنرمندان در رشته ها و سبک های مختلف نیز افزایش چشمگیری داشته که این امر باعث شده از طرفی انتخاب های بیشتری داشته باشیم و از طرف دیگر گزینش هنرمندان متعهد ، با کیفیّت و با انگیزه کار را سخت تر می کند.

 

تعیین شد که گروه هنری با بعضی از هنرمندان که در کشورهای مختلف ساکن هستند به صورت مکاتبه ای و تماس تلفنی ارتباط برقرار کرده و آنها را جذب کند و در مورد برخی دیگر از هنرمندان به منظور آشنایی هر چه بهتر و بیشتر و مشاهده ی آثارشان از نزدیک دیدارهایی به صورت حضوری انجام شود .
در این دیدارها پرسش و پاسخ از هر دو طرف انجام می‌شود . پرسش‌های هنرمندان عموماً از نحوه فعالیّتِ سایت در بازاریابی آثار هنری جهت معرّفی و فروش ، نحوه ارتباط با سایت ، هزینه ها ، بسته بندی و … برخی دیگر از مسائل مرتبط با کارشان ،از جمله دغدغه‌هایشان بوده و پرسش های مهم نمایندگان سایت از هنرمندان ، چگونگی خلق یک اثر ، زمان به کار رفته ، متریال استفاده شده در هر اثر ، اصالت و کیفیّت آثار و متعهد بودن هنرمندان نسبت به قول و قرارها می باشد.

بعد از توافق اولیّه ، برای اعتماد بیشتر، تفاهم نامه یی بین دو طرف امضا و قرار گذاشته می شود که ظرف مدت یک هفته هنرمندان عکس آثار و اطلاعات خواسته شده ، که شامل شناسنامه دقیق هر اثر می شود را ارسال کنند.

بعد از تحویل گرفتن تصاویر و اطلاعات خواسته شده از هنرمندان ، آثار دسته‌بندی شده و برای طراحی و بارگذاری در سایت در اختیار متخصصین امور فنّی قرار می‌گیرد .
در روند فرستادن و تحویل عکس و اطلاعات از هر هنرمند ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد. مثلاً کیفیت عکس ها مناسبِ ارائه در سایت نباشد و یا اینکه اطلاعات و توضیحات درباره هر اثر کافی نباشد که با ارتباط مجدد با هنرمندان نواقص کار توضیح داده می شود و آن ها موارد خواسته شده را ارسال می‌کنند.

هر سال حدود ۲ یا ۳ بار گزارشی از چگونگی عملکرد سایت از جمله : نوع تبلیغات ، شکل معرّفی هنر و هنرمند و فروش آثار به ایشان ارسال می گردد
و اعضای محترم در جریان کار قرار
می گیرند .

چند نمونه دیگر از اهداف و برنامه‌های مهم هیوا به این شرح است :
پرداختن به هنرها و صنایع دستیِ بومی و ملّی ، که یا منسوخ شده و دوباره به جریان افتاده و نیاز به حمایت دارند و یا به درستی نشان داده نشده اند
عرضه محصولات و ابزارهای هنری در بخش فروشگاه
ارائه کتاب و مجلّات هنری و آلبوم‌های موسیقی
گزارش و اخبار فعالیّت های هنرمندان در گالری ها و مراکز هنری

مجموعه ی ” هیوا ” بر این باور است تا با توجه به هنرهای فراوان ، سبک های متنوع و سلیقه های گوناگون می تواند از تمام ظرفیّت های موجود در سرتاسر دنیا استفاده کرده و به بهترین شکل آثار هنری ، هنرمندان و استعدادها در هر زمینه ودر هر
گوشه یی از جهان را معرّفی کند.

” هیوا “محفلی خواهد بود از هنرمندانی که سرشار از توانایی ، خلاقیّت ، عشق و زیبایی اند که با صرفِ زمان در سال های بسیار و پذیرفتن و تحمّل رنج فراوان در راه رسیدن به سبک و فرم دلخواه ، آثاری خلق و پیشکش می کنند که در همه جا ، پیام آورِ شادی ، نشاط ، صلح و آرامش اند و مردم جهان را به ضیافتی از جنس نور و زیبایی دعوت می کنند.

به امید جهانی زیباتر